Hlavní navigace

Kdy mi skonční pracovní poměr?

• (neregistrovaný) 88.103.106.---

3. 11. 2011 9:58

Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, kdy mi pravděpodobně skončí pracovní poměr. Ve smlouvě je uvedeno: "Pracovní poměr se sjednává na dobu určitou - do doby návratu pí. XY (tj. do 3 let věku jejího dítěte) z rodičovské dovolené."

Skončí mi pracovní poměr ihned jak se ta paní z rodičovské vrátí, a to i když by se náhodou vrátila dříve něž by bylo jejímu dítěti 3 roky?
    Nebo mi PP skončí, až když tomu dítěti budou 3 roky, a když by se ta paní vrátila dříve tak by jsme byly obě dvě na této pracovní pozici??

Jsem z toho trošku zmatená a prosím o radu.
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2011 10:15

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Re: Kdy mi skonční pracovní poměr?
      Musíte přesně formulovat jak to máte napsáno ve smlouvě - i s tím, co je v závorce ?

• 3. 11. 2011 11:53

mousee.x (neregistrovaný) 88.103.106.---

pro All: ano, včetně toho v závorce.

• 3. 11. 2011 12:09

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Takže potom paní nemůže nastoupit dříve a váš PP skončí po uplynutí RD, tj. dnem třetích narozenin jejího dítěte.

• 3. 11. 2011 10:35

Renáta (neregistrovaný) 109.72.7.---

Pokud máte v PS uveden u dovětek v závorce, tak paní nastoupí do práce den po třetích narozeninách dítěte a tím dnem skončí i váš pracovní poměr...dřívější nástup nemusí zam-tel paní povolit, pokud by k tomu došlo, a vy byste měla skončit dříve, museli byste se na tomto skončení PP dohodnout (tzn. souhlas i z vaší strany), nebo by vám musel dát výpověď pro nadbytečnost (s odstupným)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).