Hlavní navigace

Vyrovnávací období - pro paní VH

• (neregistrovaný) 93.99.163.---

3. 11. 2011 11:35

Dobrý den,
    máte někdo zkušenosti se stanovením vyrovnávacího období?
    Ve vnitřním předpise máme stanoveno vyrovnávací období 26 týdnů. Můžeme mít i kratší ? Pokud máme prac. poměr od 27.6. a vyr. období 26 týdnů ,konec vyr. období je 25.12.? Lze stanovit i vyr. období např. 10 týdnů nebo 25 týdnů? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2011 11:45

VH

Re: Vyrovnávací období - pro paní VH
      Vyrovnávací období stanovené vnitřním předpisem může činit nejvýše 26 týdnů, ale může být i kratší. Pokud je vyrovnávací období stanoveno v týdnech, nikoliv ohraničeno konkrétním datem, je třeba odpočítat např. 26 týdnů, přičemž týden je 7 dnů po sobě jdoucích (omlouvám se, nemám u sebe kalendář, datum nemohu zkontrolovat). 10 týdnů i 25 týdnů možné je - zatímco zaměstnanci většinou požadují vyrovnávací období co nejkratší, zaměstnavateli naopak vyhovuje vyrovnávací období co nejdelší

• 3. 11. 2011 12:42

MatesV (neregistrovaný) 93.99.163.---

Moc děkuji, takže pokud bychom měli PP od 11.7. 2011 a stanovili bychom vyrovnávací období 25 týdnů, tak poslední den je 1.1.2011?
      A ještě bych se chtěla zeptat, zda musí být vyrovnávací období pro všechny zaměstnance , kteří pracují v nerovnoměrně rozvržené pracovní době stejné. Přijímali jsme během roku několik zaměstnanců a mám stanovit pro všechny stejné vyrovnávací období?

• 3. 11. 2011 12:53

VH

Ano, termín je OK, jenom se nejedná o 2011, ale 2012. Postupy jsou možné oba - všichni stejné vyrovnávací období (tj. ode dne nástupu), nebo diferencovaně podle postupných nástupů, takže v tomto druhém případě zaměstnavatel bude vypořádávat nároky najednou všem. Pokud bych to řešila u sebe, tak bych volila postup druhý, abych pak u všech začínala stejně a nemusela pamatovat, komu a kdy vyr. období končí.

• 3. 11. 2011 17:08

MatesV (neregistrovaný) 77.48.250.---

Jěště Vás jednou chci poprosit o radu, už jsem se do toho zamotala. Pokud zaměstnanec A nastoupil 27.6.a stanovila jsem mu vyrovnávací období 26 týdnů, bude mít konec vyrovnávacího období 25.12.2011, zaměstnanec B nastoupil 24.10. a stanovila jsem mu vyrovnávací období 10 týdnů, konec vyrovnávacího období bude mít 1.1.2012. Poněvadž se tito zaměstnanci střídají ve směnách, myslíte, že by bylo lepší stanovit zaměstnanci B vyrovnávací období pouze 9 týdnů, které by mu končilo také 25.12.2011 ( jako zaměstnanci A ) a od 26.12.2011 jim stanovit oběma vyrovnávací období např. 26 týdnů, abych v tom neměla chaos a do stejného datumu jim pak naplánovat směny. Máte stanoven týdenní pracovní úvazek,že jde o nerovnoměrně rozloženou pracovní dobu ve smlouvě ? Myslíte, že by tam mohla být i délka vyrovnovácího období, poku by byla u každého zaměstnance jiná? Moc děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).