Hlavní navigace

Chybná fakutrace na Slovensko

• (neregistrovaný) 90.182.190.---

3. 11. 2011 11:38

Dobrý den, dostala jsem se do zajímavé situace. Jeden náš partner na Slovensku má na jedné adrese 2 firmy, a název se liší jediným písmenkem - T a L v koncovce. Od poloviny loňského roku oznámili, že chtějí fakturovat na fy s L. Podotýkám i zaměntnanci jsou stejní. Takže fakturujeme pro DIČ s L. Nyní se probrali, s tím, že ale od ledna letošního roku chtěli fakturovat na firmu s písmenem L (ta koncovka je -ely a -ety). Objednávky pořád posílá táž osoba. Nepovšimli jsme si, že bez varování chtějí na firmu s T. Doklady přebírali, platili, nic nenamítali. Až teď zjistili, že mají zaúčtované fa s údaji fy L ve firmě T ..... A chtějí po nás, abychom jim všechny faktury předělali na správnou adresu. Já to samozřejmě mám v souhrnném hlášení za každý měsíc, měsíčně je to cca 5 dokladů. Kdyby si všimli hned, a napsali, nebo řekli při předávce zboží, že to chtějí na tu jejich druhou firmu, není problém. Ale teď, po uplynutí 10 měsíců? Je to slušný zákazník, platí, chceme se chovat vstřícně a slušně, ale nějak nevidím řešení .... Všechno vydobropisovat do patřičných měsíců, vystavit nové doklady se správnými nacionálemi a podat opravná souhrnná hlášení? To se přiznám, se mi nechce, zas tak málo toho není, a také mám obavu jak s dobropisy, které mi teoreticky musí potvrdit ... Existuje nějaké jednodušší řešení (kromě toho, že jim sdělíme, že bohužel)? děkuji za vaše názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2011 22:03

bloncka (neregistrovaný) 88.100.21.---

Re: Chybná fakutrace na Slovensko
      Já předpokládám, že oni si to zaúčtovali na tu firmu, na které to opravdu je, čili jim by stačilo, kdyby si vyměnili fakturu za fakturu, myslím tím papír za papír a tudíž Vy taktéž. To bych řešila bez dobropisů, opravila bych faktury, vyžádala bych si ty původní v originále zpět a udělala bych určitě opravná hlášení a tvářila bych se, že jsem na původní doklady jen špatně zadala DIČ

• 3. 11. 2011 22:16

Verča1 (neregistrovaný) 90.178.99.---

jj oni si to dali, tam kde chtěli - a nevšimli si, že je to takhle. Vyžádat a přebrat zpět originály není problém, máme na Slovensku svého OZ, který by to zvládl vybrat. Ale přesto mám trochu obavu, celý rok ?? nebude se na to finančák dívat divně?

• 3. 11. 2011 22:29

bloncka (neregistrovaný) 88.100.21.---

víte, já osobně bych k těm opravným hlášením zaslala i vysvětlující dopis ...ten by Vám měl pomoci vyhnout se vytýkacímu řízení...tady aspoň vidíte, jak funguje ta kontrola "do kříže" v EU ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).