Hlavní navigace

Dovoz zboží ze třetích zemí a DPH

  • (neregistrovaný) 90.181.217.---

    3. 11. 2011 13:30

    Prosím o radu. Dovezli jsme zboží v hodnotě vyšší než 22 EUR,
    ale nižší než 150 EUR. Celníci sice clo vyměřili, ale podle celních
    předpisů nebudeme platit nic (nízká hodnota).
    Měla bych toto clo započítat do základu pro samovyměření
    DPH u dovozu, přestože jej nebudeme platit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2011 14:01

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Dovoz zboží ze třetích zemí a DPH
      od daně je osvobozen dovoz zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR

    • 3. 11. 2011 14:20

      M1 (neregistrovaný) 90.181.217.---

      Re: Dovoz zboží ze třetích zemí a DPH
      Nemyslím, že by byl osvobozen od daně úplně, spíš si
      nejsem jistá, zda do základu pro vyměření DPH započítat
      vyměřené clo, když jej nebudeme hradit. Clo má hodnotu
      do 254 Kč, a tu celníci nechtějí.:-) Takže v ř. 47 dovozního
      dokladu je sazba cla 2,3%, clo 189,- Kč, ale celkem 0 Kč.

    • 3. 11. 2011 14:54

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Dovoz zboží ze třetích zemí a DPH
      § 38/1 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).