Hlavní navigace

Nová pracovní smlouva - doba určitá?

  • (neregistrovaný) 93.185.5.---

    4. 11. 2011 12:54

    Dobrý den, potřebovala bych poradit. Zaměstnankyně u naší organizace ukončila PP 30.11.2010 na dobu určitou. Již před ukončením pobírala dávky NP od OSSZ. Nemoc ukončila až 1.8.2011. Mohu s ní uzavřít PP od 1.11.2011 na dobu určitou nebo musí mít již dobu neurčitou ve smlouvě.
    Děkuji Gabriela

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2011 13:35

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Nová pracovní smlouva - doba určitá?
      § 39 ZP
      (2) Trvání pracovního poměru mezi týmiž účastníky je možné sjednat celkem na dobu nejvýše 2 let ode dne vzniku tohoto pracovního poměru; to platí i pro každý další pracovní poměr na dobu určitou sjednaný v uvedené době mezi týmiž účastníky. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba alespoň 6 měsíců, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž účastníky se nepřihlíží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).