Hlavní navigace

Prosím mzdovky - odstupné přiznané pozdě

 • (neregistrovaný) 77.236.214.---

  5. 11. 2011 9:28

  Dobrý den,
  prosím o radu, zaměstnavatel mi nepřiznal odstupné, nyní mi přiznal odstupné až s tříměsíčním zpožděním. Tedy bude muset vyúčtovat dle mého názoru jako samostatný příjem do měsíce října a v listopadu bude uhrazeno. Předpokládám, že za tento samostatný příjem nebude moci býti poskytnuta sleva na poplatníka, neboť již nejsem tři měsíce zaměstnancem firmy. Předpokládám správně, tedy odstupné bude zdaněno 15 % bez nároku na slevu na poplatníka ?
  Díky všem

  Majda34

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 11. 2011 11:07

   markov (neregistrovaný) 82.114.193.---

   Re: Prosím mzdovky - odstupné přiznané p
   Pokud jste vedena na ÚP nebo z jakéhokoliv důvodu nemáte jinde podepsané Prohlášení, pak jej můžete podepsat u toho původního zaměstnavatele, který Vám bude vyplácet odstupné. Podepsáno může být i na jeden měsíc.
   Pokud by bylo daněno při nepodepsaném Prohlášení, bude daň 15% bez slev, ale bude zálohová (nikdo snad nemá odstupné nižší jak 5.000 ...) a slevu na poplatníka celoroční, nekrácenou si uplatníte až po závěru roku při RZD u nového zaměstnavatele nebo při samostatném podání DP.

  • 5. 11. 2011 11:32

   Majda34 (neregistrovaný) 77.236.214.---

   Re: Prosím mzdovky - odstupné přiznané p
   Děkuji mockrát, prohlášení jsem po ukončení pracovního poměru již nepodepsala, šlo mi o to, aby mi zaměstnavatel neuplatnil slevu na poplatníka bez podepsaného prohlášení, což nemůže, tedy přichází v úvahu pouze druhá varianta, tedy neuplatnění slevy a daněno bez slevy zálohová daň. Slevu si chci uplatnit až v daňovém přiznání. Děkuji mockrát.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).