Hlavní navigace

DPH - prodej nevycleného zboží v ČR

  • (neregistrovaný) 81.200.56.---

    6. 11. 2011 9:57

    Dobrý den, moc prosím o radu v následujcím případě:
    Ve třetí zemi nakupujeme zboží, které následně prodáváme tuzemskému plátci dph na paritě DDU ČR, ale ještě před vyclením tohoto zboží. Tzn. do volného oběhu zboží propouští a clo a dph při dovozu vyměří a hradí kupující. Dle dodací podmínky se zavazujeme prodat zboží s dopravou do ČR. Tzn. organizujeme a platíme fakturu za přepravu. Naše faktura obsahuje cenu za zboží včetně přeravy. Vlastnické práva ke zboží, na základě smlouvy, převádíme na kupujícího ve třetí zemi. Máme fakturovat prodej nevycleného zboží českému kupujícímu tj. ještě před tím, než je propuštěno do volného oběhu (není ukončen režim dovozu) s českým dph? Předem děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2011 13:02

      gako (neregistrovaný) 81.200.56.---

      Re: DPH - prodej nevycleného zboží v ČR
      Já si myslím, že bez DPH dle §7 odst.2 (viz níže) -dle mého názoru se 2. věta týká dph pouze při dovozu tj. momentu propuštění do volného oběhu tzn. v době, kdy se clo a dal.poplatky přičítají k základu pro výpočet dph a ne prodeje zboží před tímto okamžikem před návrhem na propuštění do režimu dovozu. Myslíte, že to chybná úvaha, popř. dle čeho usuzujete, že by se mělo prodávat s dph?

      § 7 Místo plnění při dodání zboží a převodu nemovitosti
      (1) Místem plnění při dodání zboží, pokud je dodání zboží uskutečněno bez odeslání nebo přepravy, je místo, kde se zboží nachází v době, kdy se dodání uskutečňuje.
      (2) Místem plnění při dodání zboží, pokud je zboží odesláno nebo přepraveno osobou, která uskutečňuje dodání zboží, nebo osobou, pro kterou se uskutečňuje dodání zboží, nebo zmocněnou třetí osobou, je místo, kde se zboží nachází v době, kdy odeslání nebo přeprava zboží začíná. Pokud však odeslání nebo přeprava zboží začíná ve třetí zemi, za místo plnění při dovozu zboží a následného dodání zboží osobou, která dovoz zboží uskutečnila, se považuje členský stát, ve kterém vznikla daňová povinnost při dovozu zboží.

    • 6. 11. 2011 18:04

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: DPH - prodej nevycleného zboží v ČR
      >>>Dobrý den, moc prosím o radu v následujcím případě:
      před tím, než je propuštěno do volného oběhu (není
      >>>ukončen režim dovozu) s českým dph? Předem děkuji za
      >>>odpovědi.
      >>
      >>podle mého názoru ano
      >
      >Já si myslím, že bez DPH dle §7 odst.2 (viz níže) -dle
      >mého názoru se 2. věta týká dph pouze při dovozu tj.
      >momentu propuštění do volného oběhu tzn. v době, kdy se
      >clo a dal.poplatky přičítají k základu pro výpočet dph
      >a ne prodeje zboží před tímto okamžikem před návrhem
      >na propuštění do režimu dovozu. Myslíte, že to chybná
      >úvaha, popř. dle čeho usuzujete, že by se mělo prodávat
      >s dph?
      >
      >§ 7 Místo plnění při dodání zboží a převodu
      >nemovitosti
      >(1) Místem plnění při dodání zboží, pokud je dodání
      >zboží uskutečněno bez odeslání nebo přepravy, je místo,
      >kde se zboží nachází v době, kdy se dodání
      >uskutečňuje.
      >(2) Místem plnění při dodání zboží, pokud je zboží
      >odesláno nebo přepraveno osobou, která uskutečňuje dodání
      >zboží, nebo osobou, pro kterou se uskutečňuje dodání
      >zboží, nebo zmocněnou třetí osobou, je místo, kde se
      >zboží nachází v době, kdy odeslání nebo přeprava zboží
      >začíná. Pokud však odeslání nebo přeprava zboží začíná
      >ve třetí zemi, za místo plnění při dovozu zboží a
      >následného dodání zboží osobou, která dovoz zboží
      >uskutečnila, se považuje členský stát, ve kterém vznikla
      >daňová povinnost při dovozu zboží.
      >
      >
      Možná jsem to špatně pochopila. domnívala jsem se, že dovoz na ř. 7a 43 zdaní příjemce dovozu a pak prodává svým jménem už v ČR jako plátce plátci s 20% dph.

    • 6. 11. 2011 18:11

      gako (neregistrovaný) 81.200.56.---

      Re: DPH - prodej nevycleného zboží v ČR
      No právě v tom je zádrhel, že k prodeji dochází před vyclením tj. nejedná se o dovoz. Operace probíhá před dovozem. Jako dovoz vykazuje toto zboží až kupující ne my - nemáme JSD.

    • 6. 11. 2011 18:51

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: DPH - prodej nevycleného zboží v ČR
      dovozní doklady zní na jakou firmu ??

    • 6. 11. 2011 19:09

      gako (neregistrovaný) 81.200.56.---

      Re: DPH - prodej nevycleného zboží v ČR
      Tranzit na nás. Souhrná deklarace a JSD již na kupujícího.

    • 6. 11. 2011 19:28

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: DPH - prodej nevycleného zboží v ČR
      úvaha, popř. dle čeho usuzujete, že by se mělo
      >>>>>prodávat
      >>>>>s dph?
      >>>>>
      >>>>>§ 7 Místo plnění při dodání zboží a převodu
      >>>>>nemovitosti
      >>>>>(1) Místem plnění při dodání zboží, pokud je dodání
      >>>>>zboží uskutečněno bez odeslání nebo přepravy, je
      >>>>>místo,
      >>>>>kde se zboží nachází v době, kdy se dodání
      >>>>>uskutečňuje.
      >>>>>(2) Místem plnění při dodání zboží, pokud je zboží
      >>>>>odesláno nebo přepraveno osobou, která uskutečňuje
      >>>>>dodání
      >>>>>zboží, nebo osobou, pro kterou se uskutečňuje dodání
      >>>>>zboží, nebo zmocněnou třetí osobou, je místo, kde se
      >>>>>zboží nachází v době, kdy odeslání nebo přeprava
      >>>>>zboží
      >>>>>začíná. Pokud však odeslání nebo přeprava zboží
      >>>>>začíná
      >>>>>ve třetí zemi, za místo plnění při dovozu zboží a
      >>>>>následného dodání zboží osobou, která dovoz zboží
      >>>>>uskutečnila, se považuje členský stát, ve kterém
      >>>>>vznikla
      >>>>>daňová povinnost při dovozu zboží.
      >>>>Možná jsem to špatně pochopila. domnívala jsem se, že
      >>>>dovoz na ř. 7a 43 zdaní příjemce dovozu a pak prodává
      >>>>svým jménem už v ČR jako plátce plátci s 20% dph.
      >>>No právě v tom je zádrhel, že k prodeji dochází před
      >>>vyclením tj. nejedná se o dovoz. Operace probíhá před
      >>>dovozem. Jako dovoz vykazuje toto zboží až kupující
      >>>ne
      >>>my - nemáme JSD.
      >>dovozní doklady zní na jakou firmu ??
      >Tranzit na nás. Souhrná deklarace a JSD již na
      >kupujícího.

      asi vám neporadím. doklady JSD by měly podle mě být na kupujícího-ten je majitelem zboží a zdaní revers ve svém přiznání. Pokud nemáte JSD na svou firmu, nejste majiteli zboží , tak byste ho asi neměli prodávat dál. Vy to jako dovoz do přiznání nemůžete dát a prodávat s daní, když to není vaše zboží, fakt nevím. omlovám se.

    • 6. 11. 2011 19:43

      gako (neregistrovaný) 81.200.56.---

      Re: DPH - prodej nevycleného zboží v ČR
      Děkuji moc za Vaše úvahy a čas. Je to fakt zapeklitá věc. Tak nevím jak to vyřešíme. Možná se ještě někdo ozve.Ještě jednou díky a nemusíte se vůbec omlouvat. Hezký večer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).