Hlavní navigace

Drobné podnikání s bižuterií

• (neregistrovaný) 88.101.138.---

6. 11. 2011 15:50

Dobrý den,

měla bych několik dotazů.

Již dlouhou dobu se zabývám výrobou bižuterie pro svou vlastní potřebu, ale nyní bych chtěla začít podnikat. Mé podnikání by se netýkalo prodeje hotové bižuterie, ale pouze komponentů k výrobě pro podobné nadšence (ne tedy prodej firmám, ale fyzickým osobám).

Prodej bych ráda realizovala prostřednictvím internetu. Nevím přesně, kolik by činil můj výdělek, ale nepředpokládám, že by přesáhl 5000,- Kč měsíčně.

Proto by mne zajímalo, zda-li je na takový drobný prodej nutno zřizovat živnostenský list a vlastní eshop, nebo zda-li lze zboží s výdělkem do uvedené částky provozovat bez ŽL třeba jen prodejem na serverech typu aukro.cz, fler.cz apod.

Další věcí je, že zboží bych nakupovala v zahraničí a nevím, zda by mi k němu byl vydán doklad.

Nejraději bych prodej realizovala jen formou drobného prodeje na prodejních serverech, tedy bez ŽL, ale vůbec nevím, zda je toto možné, pokud bych zboží nakupovala od jiných prodejců v zahraničí.

Vím, že do určité výše může člověk prodávat, aniž by mu vznikla povinnost odvádět daň, ale nevím, kolik tato částka max. činí.

Předem Vám velice děkuji za odpověď!

Alena

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2011 16:16

v.e.n.d.y.

Re: drobné podnikání s bižuterií
      Na Váš dotaz nelze odpovědět jinak, že bez živnostenského listu to nepůjde. Jde o soustavnou činnost, není to nahodilý příjem, který by byl do 20 000,- osvobozený od daně z příjmů. Je jedno, odkud nakupujete komponenty, ale měla byste mít vždy doklad o nákupu. Upozorňuji, že i obchodování přes aukro a podobné servry, podléhá kontrole finančních úředníků a doměrky za nezaplacenou daň z příjmů a neoprávněné podnikání mohou být velké. Neriskujte..

• 6. 11. 2011 17:00

VendulaT (neregistrovaný) 88.101.138.---

Děkuji Vám za Vaši odpověď. Můžete mi tedy ještě říci, zda-li se platí nějaký poplatek za založení živnosti?

Děkuji.

• 6. 11. 2011 17:25

ywf (neregistrovaný) 213.29.147.---

1000,-Kč - poplatek za vydání živnostenského oprávnění na živnost volnou...je jedno kolik živnosti si necháte napsat...např, prodej, zprostředkování, výroba....platí se jednorázově

• 6. 11. 2011 17:32

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Postup ohlášení živnosti pro české fyzické osoby
      http://business.center.cz/business/urady/zu/ohlaseni-fo.aspx

Při pořízení zboží ze zahraničí pozor na další zákonné požadavky, např.:
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=866123

+ budete mít povinnosti vůči své zdravotní pojišťovně, České správě sociálního zabezpečení

Myslíte, že se dostanete na lepší ceny než má stoklasa nebo rooya?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).