Hlavní navigace

Vyučtování záloh na služby u pronájmu

• (neregistrovaný) 84.42.171.---

6. 11. 2011 22:11

Pronajmuli jsme dům na 1 rok a nájemce ho předčasně opustil už po 3 měsících.
    Součástí ceny pronájmu byli i zálohy na služby-elektřina,voda....
    Součástí byl také předávací protokol kde byli napsány počáteční i konečné stavy a také že bude vyučtování služeb provedeno nejpozději do září.Nájemce po mě teď chce vyúčtování dle skutečné spotřeby,ještě ho ale nemám kompletní ale on nechce čekat.Má na něj nárok i když tam nebyl celý rok?To pak mám učtovat jiné zálohy v zimě a jíné v létě?To přeci nejde,pak to ovlivní i případnou cenu pronájmu jelikož je průměrována cenou spotřeby za celý rok.
    Díky za info

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2011 7:25

Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

Re: Vyučtování záloh na služby u pronájm
      Nárok má na to , co je ve smlouvě. A ne co chce nebo nechce. (Tomu konci nerozumím..)

• 7. 11. 2011 10:39

rr (neregistrovaný) 83.208.225.---

Podstatné je, aby nájemné bylo vyčísleno zvlášť a vedle toho zálohy za služby. Pak Vám ceny služeb nijak neovlivní výši nájemného. Pravidlem bývá, že zálohy jsou zprůměrované, tedy celý rok stejné.

• 9. 11. 2011 19:21

Pavel123 (neregistrovaný) 84.42.171.---

Za pronájerm jsem chtěl 21tis (17.tis + 4tis služby) a jelikož tam byli od dubna do června kdy už se netopí tak je jasné že reálná spotřeba je minimální oproti průměrné za celý rok na kterou jsou vypočítány zálohy.Ale tím že tam byli jen 3 měsíce tak vlastně za nájem zaplatil 17.tis + asi jen 1200,- na vyučtování v zálohách a zbytek chce zpět.Je to už trochu jasnější?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).