Hlavní navigace

Oprávnenosť fakturácie s DPH

  • (neregistrovaný) 95.103.153.---

    7. 11. 2011 16:22

    Som súkromná osoba, nepodnikateľ,s trvalým pobytom v SR. Český dodávateľ mi vyfakturoval dodanie služby, prevod práv v zmysle §14,1a zákona 235/2004. Mám za to, že miestom plnenia je SR a v zmysle § 10h,1a citovaného zákona,mi bola služba poskytnutá ako osobe nepovinnej k DPH s miestom plnenia mimo tuzemsko ( CZ ).
    Fa mi ale bola vystavená s DPH.
    Je správny postup dodávateľa? Myslím si, že mal postupovať v zmysle §24a a priznať dodanie služby mimo tuzemsko a vo fa v zmysle §33 odst.2 uviesť iba základ dane a plnenie priznať v priznaní riadok 26 DP.
    Je moja domienka správna ? Vďaka.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2011 17:01

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Oprávnenosť fakturácie s DPH
      Postup dodavatele je správný, místo plnění bylo určeno podle základního pravidla zakotveného v ustanovení § 9 odst. 2 zákona o DPH. Vzhledem k tomu, že jste osoba nepovinná k dani, zůstává místo plnění v ČR.

      § 10h ZDPH se týká případů, kdy je služba poskytnuta zahraniční osobě (nepovinné k dani), to znamená osobě ze třetí země.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).