Hlavní navigace

OT: Dilia, OSA, Intergram, rozhlas, TV..

• (neregistrovaný) 88.100.31.---

7. 11. 2011 17:40

Mám takovou krizi, že bych se nejradši na vše vykašlala... Mám pocit, že jen neustále vyplňuju mraky naprosto zbytečných a nepochopitelných formulářů a všem jen vysvětluju, jaké množství nesmyslných poplatků musí platit... Dneska mě dorazil dopis, že jsme byli vybráni jako "zpravodajská jednotka" a další formuláře po nás chce přímo MPSV... Momentálně mám před očima Šafránka z Básníků a legendární razítka... Připadá to tak jenom mě, nebo je to všeobecně čím dál horší...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2011 18:43

karel2 (neregistrovaný) 92.62.224.---

Re: OT: Dilia, OSA, Intergram, rozhlas,
      Na to papirovani beztak umreme. Jestli se stat ridi podle toho co jim vyplnim do statistiky, tak se nedivim, ze jim to moc nejde. ;o)

Chtelo by to trosku vic lidskosti a porozumneni mezi podnikatelem a statnim urednikem. Nevim jestli jsem mel stesti, ale resil jsem neco ohledne podnikani na urade v hormim rakousku a pani urednice mi udelala kafe, mile se mnou pohovorila, vysvetlila vse co jsem potreboval, poprala mi hodne uspechu a formulare za mne dle mnou dodanych informaci vyplnila a ja je dosel jenom prekontrolovat a podepsat. Kdyz pak bylo neco potreba, tak zavola na telefon, pohovori se mnou co je potreba a vse se bez problem obratem udela. Zadna sikana jako u nas.

Dobra je napr. ted statistika, ktera asi netusi jak funguje zivot a jaky jsou u nas zakony. Chteji kazdy mesic mesicni obrat a to do 5 dnu po konci mesice. Asi jim jeste nikdo nerekl, ze na to vystavit danovy doklad ma podnikatel 15 dnu. Takze vse co vystavim s duzp 31.10. od 6.11. do 15.11., tak tam statistika nema a je toho je, kdyz jsou to sluzby koncici 31.10. a fakturovane nejdrive 6. ;o) Nektery mesic to ale treba stihnu do toho 5 vsechno, takze ani jako klouzave jim to nebude pasovat.

atd. atd. atd. mohl bych psat hodiny

• 8. 11. 2011 7:59

Ivuš (neregistrovaný) 46.13.30.---

Re: OT: Dilia, OSA, Intergram, rozhlas,
      Je to hrůza a děs. Hlavně že MPSV nakonec napíše, že když to nepošlu, tak mi hrozí sankce. Na tu byrokracii jednou dojedeme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).