Hlavní navigace

Úřad práce a zkrácený prac. poměr

• (neregistrovaný) 88.102.26.---

8. 11. 2011 10:55

Mám hlavní prac. poměr a vedlejší pracovní poměr na základě pracovní smlouvy na zkrácený úvazek - 2 hodiny denně ( úklid ) . Chci se zeptat, když budu z hlavního pracovního poměru propuštěna a půjdu se nahlásit na úřad práce, budu muset uklízeního nechat?
    Tam kde uklízím , chtěla po mě mzdová účetní doklad od prvního zaměstnavatele, že za mě odvádí soc. a zdravotní pojištění, zde mě ho ztrhávají a za mě odvádějí také ,ale pouze do výše hrubé mzdy ( 2800,- Kč).
    Slyšela jsem , že by mě snad zavedli do evidence, ale podporu by mě krátili o ty peníze, které si vydělám uklízením, to bych brala.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2011 10:58

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: úřad práce a zkrácený prac. poměr
      Vykonávání kratšího úvazku musíte na ÚP nahlásit, pokud bude do 4000,- hrubého měsíčně, odsune se pobírání podpory po dobu výkonu této činnosti.

• 8. 11. 2011 11:05

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

A když skončíte PP např. v pátek a v pondělí skončíte PP na zkrácený úvazek, bude se Vám podpora vyplácet ze zkráceného úvazku.

• 8. 11. 2011 11:12

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Ještě se vracím k Vašemu dotazu, odvod ZP z minima musí být v tom prac.poměru, který si zaměstnanec určí, takže to Vaše mzdová chtěla po Vás z těchto důvodů. Až budete končit uklízení
      ( práci s kratším úvazkem), nahlásíte na ÚP. Podpora by měla být z posledního zaměstnání, zajímalo by mě, jak to praktikují, aby Vá m nepočítali podporu nakonec z tohoto, já už bych se při těch drápozměnách nedivila. Tedy - radši bych oba ukončila, a po registraci na ÚP bych oznámila, že budu vykonávat kratší úvazek
      ( do 4000)- dál pak platí, co jsem Vám psala v první odpovědi.
      POdpora se pak počítá ze součtu obou zaměstnání, skončených ve stejný den.

• 8. 11. 2011 11:44

sojka (neregistrovaný) 212.24.139.---

přesn tak, měla jem zaměstnance, který dostal výpověd, potom jej zamstnavatel přemluvit na 14 na DPČ aby jim ještě pomohl a podporu mu vypočítali práce z té dohody jako z poslední.

• 8. 11. 2011 11:59

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

Loňská zkušenost
      Zaměstnanec podepsal dohodu o ukončení PP v pátek, ten den také skončil
      V pondělí ukončil svoje miniaturní podnikání (v pátek už měli na úřadu zavřeno)
      Podle úřadu práce by dostal podporu podle podnikání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).