Hlavní navigace

Výnosy příštích období

  • (neregistrovaný) 62.77.127.---

    8. 11. 2011 13:33

    Firma, která účtuje metodou A, bude fakturovat v prosinci prodej zboží, které ale ještě nemá na skladě a nebude mít ani dodavatelskou fakturu. Zboží dostane a bude dále dodávat až v následujícím roce. Faktura nebude vystavena jako zálohová, ale na základě uzavřené kupní smlouvy již jako prodej zboží. Předpokládám, že je to takto možné a vystavená faktura bude zaúčtována na výnosy příštích období. Děkuji za vaše názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2011 16:02

      rr (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: Výnosy příštích období
      Jak můžete prodávat něco, co nemáte a čeho ještě nejste vlastníky? Navíc, pokud jste plátci DPH musíte se řídit ZDPH
      § 21 Uskutečnění zdanitelného plnění a povinnost přiznat daň při dodání zboží ....

      (3) Při dodání zboží se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné

      a) dnem dodání podle § 13 odst. 1 při prodeji podle kupní smlouvy


      § 13 Dodání zboží a převod nemovitosti

      (1) Dodáním zboží se pro účely tohoto zákona rozumí převod práva nakládat se zbožím jako vlastník

    • 9. 11. 2011 14:34

      JirkaZ (neregistrovaný) 195.22.34.---

      Re: Výnosy příštích období
      To je všechno samozřejmě pravda, ale nic z toho nebrání vystavení faktury v prosinci :

      datum vystavení : prosinec 2011
      DUZP : např. únor 2012

      Pravda je ale taky to, že jde o zbytečně komplikovaný postup. Zálohová faktura je mnohem, mnohem jednodušší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).