Hlavní navigace

Dovolená po rodičovské dovolené

• (neregistrovaný) 90.180.154.---

9. 11. 2011 6:34

Dobrý den, poradí mi někdo, jak to je s nárokem na dovolenou po návsratu z rodičovské? 24.10 jsem se vrátila z 3leté rod.dov., ve firmě je dovolená 25 dnů, na kolik dnů mám nárok a kdy ji mohu čerpat?Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2011 6:39

xy5

Re: dovolená po rodičovské dovolené
      co se týká letošní dovolené, tak budete mít nárok za odpracované dny, tzn. za každých odprac. 21 PD budete mít nárok na 1/12 celor. nároku (vychází to max. letos na 2/12 celor. nároku, tj. 4 dny
      je ale možné, že máte ještě dovolenou z doby, kdy jste odešla na mat. dovolenou. Čerpala jste dovolenou ihned po mat. dovolené? Pokud ano, pak je otázka bezpředmětná. Pokud ne, potom tuto dovolenou jste měla čerpat po návratu z rodič. dovolené (nejdéle ale do konce t. r., může být ale pokrácená, nevím od kdy do kdy jste MD čerpala a příp., zda jste před nástupem nebyla na neschopence apod.).

• 9. 11. 2011 6:45

daňula (neregistrovaný) 90.180.154.---

Děkuji, jedná se skutečně jen o letošní dovolenou, ostatní dovolenou jsem čerpala hned po maeřské dovolené, děkuji.

• 9. 11. 2011 6:52

xy5

tak letošní dovolenou můžete čerpat buď ještě letos nebo i během příštího roku (záleží na zam-teli, neboť dovolenou určuje zam-tel)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).