Hlavní navigace

Dárce plazmy. ( Sanaplasma )

  • (neregistrovaný) 85.70.10.---

    9. 11. 2011 11:38

    Pokud jako dárce plazmy dostanu finanční odměnu 400 kč můžu si odběr odečíst z daní? Myslím hodnota daru 2000 kč? A mám nárok na volno z práce?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2011 12:48

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: Dárce plazmy. ( Sanaplasma )
      Na volno z práce nárok máte, na to,abyste si odečetl z daní ne. Jako hodnotu daru je odběr považován pouze pokud se jedná o bezpříspěvkový.

    • 9. 11. 2011 15:00

      HanceS (neregistrovaný) 85.70.10.---

      Re: Dočetla jsem se:
      Pročítám to celý den a dočetla jsem se i tohle: "podle ustanovení § 200 zákoníku práce se pracovní volno k plnění úkonů v obecném zájmu v nezbytném rozsahu poskytuje, pokud tuto činnost nelze provést mimo pracovní dobu."

    • 9. 11. 2011 15:20

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: Dočetla jsem se:
      tak zkuste ještě §203 odst. 2e) ZP
      jde o volno ze zdravotních důvodů, nikoli pouze o volno na dobu samotného odběru

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).