Hlavní navigace

Půjčka zaměstnanci (předseda představ.)

  • (neregistrovaný) 193.86.182.---

    11. 11. 2011 13:32

    Dobrý den,

    chci se zeptat zda lze poskytnout půjčku zaměstnanci, který je zároveň předsedou představenstva a složil cca 45-49% základního jmění do a.s.

    Pomiňme prosím, zda může být předseda představenstva zároveň zaměstnán ve "své" firmě... To už je jejich boj... O této kauze byli informováni. Ani nevím jak to nakonec dopadlo....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 11. 2011 14:34

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: půjčka zaměstnanci (předseda předsta
      k té kauze novela ObchZ
      "§ 66d Pověření obchodním vedením
      1) Statutární orgán společnosti může pověřit obchodním vedením společnosti zcela nebo zčásti jiného. Tyto činnosti mohou být též vykonávány v pracovněprávním vztahu dle zvláštního právního předpisu21) zaměstnancem společnosti, přičemž tento zaměstnanec může být současně statutárním orgánem společnosti nebo jeho členem. "

      k půjčce proč ne?
      nezapomeňte se zmínit v příloze
      500/2002 §39/4

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).