Hlavní navigace

Pronájem bytů

  • (neregistrovaný) 88.101.172.---

    14. 11. 2011 5:54

    Pronajímáme s manželem 2 byty v domě. Každý vlastníme polovinu domu. Musíme podávat každý svoje daňové přiznání s tím, že vše-příjmy a výdaje dělíme na polovinu? Je to příjem z pronájmu dle par.9? V roce 2010 máme vystavené faktury za práce provedené v bytech, příjem z pronájmu máme až v roce 2011. Můžeme v daňovém přiznání za rok 2011 uplatnit tyno nákladové faktury z roku 2010 oproti příjmům z roku 2011? Na pronájem nemáme ŽL, děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2011 8:47

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Pronájem bytů
      ZDP § 9
      Příjmy z pronájmu, plynoucí manželům z bezpodílového spoluvlastnictví, se zdaňují jen u jednoho z nich.
      Takže pokud nemáte dům v bezpodílovém spoluvlastnictví, podáváte daňové přiznání oba.
      Pokud vedete daňovou evidenci, tak je důležité, kdy byly faktury zaplaceny, ne kdy byly vystaveny.

    • 14. 11. 2011 10:27

      Pxxxxxx (neregistrovaný) 194.149.106.---

      Re: Pronájem bytů
      Pokud byly zaplaceny v roce 2010, tak je nelze v roce 2011 uplatnit v daňovém přiznání?

    • 17. 11. 2011 9:15

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Pronájem bytů
      Příjmy a výdaje se uvádí v daňovém přiznání při DE k roku, kdy byly zaplaceny. Takže např.výdaje na opravy zaplacené v roce 2010 jste mohli dle mého názoru uplatnit v roce 2010. Pravděpodobně byste se dostali do daňové ztráty. Tuto ztrátu byste ale uplatnili oproti daňovému zisku v roce 2011
      Otázkou je, zda to byly opravy nebo technické zhodnocení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).