Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný) 90.183.132.---

14. 11. 2011 6:25

Mám takový oříšek :-). Nastoupila jsem jako mzdovka na nové místo, a paní přede mnou si udělala vlastní pravidla pro srážení exekucí.
    - všechny exekuce dala jako přednostní, s tím že určila nějakou měsíční hranici pro srážení
    - srážela jednomu zaměstnanci i 3 exekuce zároveň - na každou něco.
    A já teď nevím, jak to narovnat, aby z toho nebyl problém. Mám obavy, že kdybych přestala některému exekutorovi platit, že z toho bude problém a možná i nějaká pokuta.
    Díky za vaše názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2011 8:14

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: exekuce
      Začněte srážet tak, jak vám to nařizuje zákon. Stanovte správné pořadí pro srážení a začněte srážet pouze na exekuce, které jsou na řadě. Těm, co byly srážky posílány neoprávněně, napište, že jsou v pořadí, že na ně začnete srážky posílat až na ně dojde řada. Exekutor, kterému byly neoprávněně posílány srážky, vám pokutu nedá, tu by vám dal ten, kterému jste měla posílat více než jste mu posílala, ale vzhledem k tomu, že vyše předchůdkyně stanovila srážky jako přednostní, tak snad to azse takový rozdíl nebude. Jenom chudáci zaměstnanci...

• 14. 11. 2011 10:09

Monika65 (neregistrovaný) 90.183.132.---

Díky za odpověď. Tak mám tedy napsat exekutorům, že jsme jim peníze poslali neoprávněně, a teď nic neadostanou?
      Opravdu chudáci zaměstnanci. Jsou to lidi, kteří mají docela bídný platy, a když jim někdo vezme 2x víc než má, tak je to radost

• 14. 11. 2011 10:41

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).