Hlavní navigace

Roční zúčtování daně

• (neregistrovaný) 85.160.11.---

14. 11. 2011 11:10

Pracovník má v letošním roce u prvního plátce daně podepsané prohlášení a uplatňuje slevu na dani. Po ukončení PP uzavřel s dalším zaměstnavatel DPP od 1.11. do 31.12.2011, zde neuplatmil slevu na dani. Na DPP si vydělal 2520,- Kč a další práci u zaměstnavatele nebude vykonávat. Nastoupil na HPP k zaměstnavateli u kterého pracuje od 8.11., zde podepsal prohlášení a uplatňuje slevu na dani.
    Myslím, že u současného zaměstnavatele by mohl požádat o RZD (samozřejmě, pokud u něho bude pracovat do 31.12.2011), protože u zaměstnavatele, který mu na DPP srážel pouze srážkovou daň 15% by se nemělo přihlížet, protože byl výdělek poouze do 3000,- měsíčně (ale tady asi došlo ke změně ve výši, je to nyní 6000?)
    Prosím potvrďte mi toto moje zdůvodnění, nebo mi prosím napiště, jestli je nutné v tomto případě podat daňové přiznání a proč.
    Moc děkuji za reakce.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2011 11:16

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Re: Roční zúčtování daně
      Může požádat zaměstnavatele o RZD, daňové přiznání nemusí podávat, protože jak již píšete na DPP byla daň srážková a ta se da úhrnu příjmů nezapočítává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).