Hlavní navigace

Registrace k DPH - nárok na odpočet

  • (neregistrovaný) 217.195.163.---

    16. 11. 2011 10:55

    Dobrý den,

    prosím, je možné uplatnit nárok na odpočet DPH u drobného majetku nebo se to vztahuje jen na dlouhodobý majetek nad 40tis. Kč (u nehmotného nad 60tis.Kč)?

    Díky za upřesnění, L

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 11. 2011 12:33

      bloncka (neregistrovaný) 90.180.27.---

      Re: registrace k DPH - nárok na odpočet
      cituji z §74 odst. 1.....u zboží pořízeného za posledních 12 měsíců....je k datu registrace jeho obchodním majetkem....tzn. že lze uplatnit z i z DHM, zásob ..jen musíme k datu registrace udělat inventuru a spočítat..pozor na základ daně z příjmů ( nutno DPH vyčlenit z nákladů nebo dodanit, záleží v jakém to je období)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).