Hlavní navigace

RZD

  • (neregistrovaný) 194.212.22.---

    19. 11. 2011 18:33

    Dobrý večer, mám dotaz, bude mít smysl žádat zaměstnavatele o RZD za rok 2011 - od 1/2011 do 7/2011 jsem byla na nemocenské a od 8-12/2011 jsem na mateřské dovolené.
    MD se počítá jako příjem? a může si mě případně uplatnit manžel pokud příjmy nepřesáhnou 68000,-Kč. Děkuji moc za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2011 19:05

      v.e.n.d.y.

      Re: RZD
      1) pokud jste neměla žádný příjem, ze kterého by jste zaplatila nějakou daň z příjmů, pak není co vracet a RZD nemá cenu
      2) Co se týká možnosti odpočtu na manželku, pak do příjmů 68 000,- se počítá toto:..... Do vlastního příjmu manželky (manžela) se nezahrnují dávky státní sociální podpory, dávky sociální péče, příspěvek na péči, sociální služby, dávky pomoci v hmotné nouzi, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem9a), státní příspěvky podle zákona o stavebním spoření a o státní podpoře stavebního spoření4a) a stipendium poskytované studujícím soustavně se připravujícím na budoucí povolání a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4 a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách4j), který je od daně osvobozen podle § 4. U manželů, kteří mají majetek ve společném jmění manželů, se do vlastního příjmu manželky (manžela) nezahrnuje příjem, který plyne druhému z manželů nebo se pro účely daně z příjmů považuje za příjem druhého z manželů,
      ..tedy nemocenská ANO, peněžitá pomoc v mateřství ANO ..ale Rodičovský příspěvek už NE

    • 19. 11. 2011 19:16

      Josefína (neregistrovaný) 194.212.22.---

      Re: RZD
      Děkuji, takže nemá ani cenu odevzdávat např. potvrzení ŽP a dar?

    • 19. 11. 2011 19:45

      v.e.n.d.y.

      Re: RZD
      Prohlídněte si výplatní pásky, zda tam nemáte nějakou zaplacenou daň. Pokud ne, není z čeho odečíst ani slevu na poplatníka, ani dar či ŽP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).