Hlavní navigace

Může exekutor v exekuci zabavit

 • (neregistrovaný) 85.71.21.---

  20. 11. 2011 17:13

  Potřebuji znát názor kolem exekuce- syn je v část.inv.důchodě v důsledku dopravní nehody,kde došlo k exekuci kolem placení VZP,která o exekuci požádala ,nemá jiný příjem jen příležitostné brigády a vydělané Kč dává na exekuci na účet. Nyní je v městském bytě,který bude město prodávat a jen těm co mají dekret což má,ale nyní máme obavu z toho,když se byt zaplatí /rodinou/ zda může exekutor byt zabavit a dát na splacení dluhu.Nevíme si rady ,jak dál postupovat. Děkuji za názor.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2011 18:38

   Ivas (neregistrovaný) 62.209.212.---

   Re: Může exekutor v exekuci zabavit
   Jestliže byt bude kupovat dlužník, tak exekutor po tom určitě skočí po přepsání vlastnictví. Byt musí koupit do svého vlastnictví jiný rodinný příslušník. Dnes exekutoři odstavují i majetek o kterém se mohou domnívat, že patří do majetku dlužníka a právoplatný majitel potom musí dokázat , že majetek je jeho.

  • 20. 11. 2011 20:38

   ivo (neregistrovaný) 85.71.21.---

   Re: Může exekutor v exekuci zabavit
   Bohužel podle nových stanov město nemůže prodat byt ani někomu z rod.příslušníků,jen tomu kdo má dekret.Uvažovali jsme i o tom,že by to rovněž ihned daroval,ale než dojde k zápisu v katastru atd... exekutor to urřitě zjistí,takže nevíme co dělat.

  • 21. 11. 2011 15:27

   Jozífek Smutný (neregistrovaný) 85.71.160.---

   Re: Může exekutor v exekuci zabavit
   Exe se bude ptát, kde vzal na koupi bytu, když má splácet dluh. Nevím, kolik ten dluh dělá, jak je splácen a jak moc jste s exe v kontaktu. Znám případ-y, kdy exepán dal na majetek sice plombu, ale spokojil se s pravidelnými (ne úplně zanedbatelnými) splátkami tak, aby dluh byl zaplacen do rozumné doby. Dokonce vím, že když nějakou dobu splácení probíhalo a pak nastaly problémy, spokojil se i se sníženou splátkou a prodloužením doby. Ovšem ten majetek byl vždy už před exekucí. Tady bych se obával, že by tu koupi exepán nějak napadl.
   Takže bych asi zvážil, zda přece jen nejde doplatit dluh a pak koupit byt - pokud by na to byly Kč, bylo by to nejlepší

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).