Hlavní navigace

Oplocení RD 20% DPH

  • (neregistrovaný) 109.164.3.---

    21. 11. 2011 12:05

    Spadá oplocení domu do 20% sazby DPH? Domnívám se , že se sociálním bydlením to nemá nic společného. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2011 12:28

      jar (neregistrovaný) 83.208.251.---

      Re: oplocení RD 20% DPH
      S 10% sazbou DPH, je příslušenstvím rodinného domu (pokud splňuje §§ 48 ZDPH)

    • 21. 11. 2011 12:39

      jw (neregistrovaný) 109.164.3.---

      Re: oplocení RD 20% DPH
      To znamená , že do 10% sazby spadá i zhotoní zpevněných ploch - chdníky.. a zemmní práce- úprava terénu kolem RD?

    • 21. 11. 2011 13:01

      jar (neregistrovaný) 83.208.251.---

      Re: oplocení RD 20% DPH
      Pozor, zpevněná plocha je plošná stavba a je součástí pozemku, viz §119 /2 Obč.z., nespadá do snížené sazby. Tedy např. zámková dlažba, chodníky apod. Tam je to trochu složitější. Mrkněte na ten §.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).