Hlavní navigace

Ukončení pracovního poměru

• (neregistrovaný) 85.239.224.---

21. 11. 2011 17:37

Dobrý den,

dala jsem zaměstnavateli výpověď k 31.12. Zaměstnavatel výpověď bez výhrad podepsal,ještě ten den jsme se domluvili,že vyčerpám veškerou svou dovolenou a 5.12. přijdu do práce a domluvíme se co dál. Dnes mi volal, že chce pracovní poměr ukončit již k 30.11. bez jakékoli náhrady mzdy za prosincový měsíc - má na to právo? Pokud s tím nebudu souhlasit, co může nastat? Dovolenou již žádnou mít nebudu a pokud mě v práci nedovolí zůstat, co pak? Novou práci mám podepsanou od 1.1.2012 - tudíž bych byla měsíc bez práce. A ještě by mě zajímalo, zaměstnavatel měl již tento měsíc problém s tím, že mi nechtěl mzdu vyplatit, nakonec ji ale poslal. Co můžu podniknout v případě, že mi nebude chtít příští mzdu vyplatit? Jakým způsobem ji z něj můžu dostat?

Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký večer

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 11. 2011 19:09

Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

Re: Ukončení pracovního poměru
      Asi to nebyla výpověď, ale dohoda, což ale pro další vývoj není důležité. To co jste si dohodli, platí. Jakékoliv změny jsou možné pouze oboustrannou dohodou. Jak se rozhodnout je na vás, vy znáte situaci ve firmě.
      a) Vytrváte, 5.12. přijdete, budete se dožadovat práce, máte na to právo. Co bude dělat on, netuším.
      b) Budete souhlasit, na vašem místě bych podpis podmínila vyplacením mzdy pěkně na ručku. Na prosinec se přihlásíte na ÚP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).