Hlavní navigace

Přestávka

  • 193.86.106.---

    22. 11. 2011 10:05

    Prosím o radu.Pracovní doba je od 7.00-15.30. Je zde započítána půl hodina na přestávku. Pokud zaměstnanec pracuje bez přestávky v kuse od např.7.00 do 14.45 nemusím mu tu půl hodinu odečítat? Jde mi o to, jestli je třeba tu půl hodinu vykazovat.Máme nastavený program tak, že tam po 6 hodinách automaticky tu půlhodinovou přestávku doplní.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 11. 2011 10:38

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Přestávka
      § 88 ZP
      1) Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut; mladistvému zaměstnanci musí být tato přestávka poskytnuta nejdéle po 4,5 hodinách nepřetržité práce. Jde-li o práce, které nemohou být přerušeny, musí být zaměstnanci i bez přerušení provozu nebo práce zajištěna přiměřená doba na oddech a jídlo; tato doba se započítává do pracovní doby. Mladistvému zaměstnanci musí vždy být poskytnuta přestávka na jídlo a oddech podle věty první.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).