Hlavní navigace

Přechod opravné položky k zásobám a reze

  • (neregistrovaný) 188.175.247.---

    22. 11. 2011 14:20

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby při prodeji části podniku přešla na kupujícího tvorba opravných položek k zásobám a zákonné rezervy na opravu DHM.
    1. Z § 23a ZDP jsem si vyšetla, že u rezerv ano, tzn. z pohledu prodávajícího bych to zaúčtovala 45x/588, z pohledu kupují 372/45x nebo musím rezervy u prodávajícího zrušit a zaúčtovat 45x/552? Součaně si nejsem jistá § 23a ZDP, zda jej můžu při prodeji aplikovat. Já rozumím prodeji podniku jako přechod podniku.
    2. V případě opravných položek k zásobám (dočasný charkter) se domnívá, že ne, protože nejsou vytvářeny dle zákona o rezervách. Z pohledu prodávajícího bych to pak zaúčtovala 191/559 nebo je také možné je převzít a tím pádem je zaúčtovat z pohledu prodávajícího 191/558, z pohledu kupujícího 372/191?
    Předem děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 11. 2011 19:42

      deb (neregistrovaný) 78.24.10.---

      Re: Přechod opravné položky k zásobám a
      §23a neupravuje prodej podniku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).