Hlavní navigace

Zaměstnanecká půjčka

  • (neregistrovaný) 62.225.42.---

    23. 11. 2011 13:43

    Dobrý den, poskytujeme zaměstnancům bezúročné návratné půjčky na bytové účely nebo na překlenutí tíživé soc. situace.
    Peníze zasíláme zaměstnancům na jejich účty a oni do 1 měsíce po obdržení penez musí doložit, na co peníze použili. Neměli bychom spíše hradit faktury? není to takhle zdanitelný a zpojistnitelný příjem?

    díky předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 11. 2011 12:28

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: zaměstnanecká půjčka
      Ne. Pokud zaměstnanec prokáže, na co byla půjčka použitá, pak vy máte důkazní prostředek a při splnění podmínek § 6 odst. 9 písm. l) se jedná o osvobození od daně z příjmů u zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).