Hlavní navigace

Jednatelé od 1.1.2012

  • (neregistrovaný) 88.103.57.---

    25. 11. 2011 14:28

    Dobrý den, pochopila jsem správně ze změn k 1.1.2012, že se bude odvádět SP a ZP v normální výši jako u zaměstnance i u jednatelů bez ohledu na výši jejich příjmu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2011 16:20

      slun (neregistrovaný) 62.168.5.---

      Re: jednatelé od 1.1.2012
      ano je to tak, rozhodný příjem pro odvod jen důchodového pojištění je od r. 2012 zrušen. Budou tedy platit SP i ZP ze všech příjmů. Vztahuje se však na ně i režim zaměstnání malého rozsahu (sjednaný měsíční příjem ve výši nejméně 2500 Kč)

    • 28. 11. 2011 9:07

      Alex. (neregistrovaný) 88.101.58.---

      Re: jednatelé od 1.1.2012
      Do teď to bylo 2000, kde prosím najdu 2500 děkuju za odkaz

    • 28. 11. 2011 13:30

      slun (neregistrovaný) 62.168.5.---

      Re: jednatelé od 1.1.2012
      Postup pro výpočet rozhodné hranice: Zák.187/2006 §6 odst.5 .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).