Hlavní navigace

Pravděpod.výdělek do přílohy žádosti PPM

• (neregistrovaný) 79.141.246.---

28. 11. 2011 22:09

Dobrý den, prosím o radu.
    Zaměstnankyně je na MD od 1.2.2008 následně na RD a teď nastupuje od 8.11.2011na MD s dalším dítětem.V roce 2008 odpracovala pouze 28 dní.Co mám prosím vyplnit do přílohy k žádosti o PPM jako pravděpodobný výdělek.Mám uvést její mzdu, kterou dostala před odchodem na MD nebo zaručenou mzdu podle nař.vlády567/2006 (to mi doporučili na OSSZ,ale tato částka by byla výrazně nižší než její původní mzda)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 11. 2011 22:36

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Re: Pravděpod.výdělek do přílohy žádosti
      Nevadí, že bude nižší, protože dle § 19 odst. 3 ZNP se totiž za denní vyměřovací základ (dále jen DVZ) u zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikne nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, považuje DVZ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než DVZ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství (§ 19 odst. 3 ZNP), tzn. se OSSZ automaticky porovná a PPM bude počítat z vyššího vyměřovacího základu, pokud bude splněna viz podmínka výše a ta splněna bude.

• 29. 11. 2011 13:26

rex (neregistrovaný) 90.180.177.---

opravdu bychom měli do pravděpodobného výdělku uvést " zaručenou mzdu " která je např. v 5. třídě 12000, když hrubý plat měla přes 20 tis. ? před nástupem na MD.
      opracovala tehdy jen necelý měsíc, takže mzdu dostala jen jednou .

• 29. 11. 2011 14:20

jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

Na zaručenou mzdu zapomeňte, zbytečně vás na sociálce popletli, vy máte uvést pravděpodobný výdělek a když si přečtete vysvětlivky k Příloze o žádosti, bod č. 5) Pravděpodobná výše příjmu: Vyplní se jen v případě, jestliže v rozhodném období stanoveném podle § 18 odst. 4. a 5 zákona č. 187/2006 Sb. nemá zaměstnanec
      vyměřovací základ nebo není-li v tomto rozhodném období alespoň 5 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ. V tomto případě
      se považuje za vyměřovací základ započitatelný příjem, kterého by zaměstnanec pravděpodobně dosáhl za kalendářní den v kalendářním měsíci, v němž vznikla sociální událost.
      Takže žádný zaručený příjem, žádná mzda před, ale mzda, které by dosáhla, kdyby bývala byla pracovala nyní - o pravděpodobném průměru se tu hodně a často psalo. PP není určený zákonem - jedná se o p r a v d ě p o d o b n ý čili pokud nemáte ošetřeno ve směrnici, což nejspíše nemáte, stanovíte s ohledem na dnešní stav a nikoliv na stav před nástupem na mateřskou.

• 30. 11. 2011 9:38

rex (neregistrovaný) 90.180.177.---

Děkuji za podrobné vysvětlení. stále mi nešlo na rozum, proč do pravděpodobného výdělku uvádět něco dané tabulkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).