Hlavní navigace

Účtování o.s. = sdružení studentů práv

  • (neregistrovaný) 90.179.181.---

    30. 11. 2011 6:56

    Dobrý den, obrátil se na mě student práv, že potřebují vypracovat závěrku k jejich o.s.
    Vedou DE,mají peněžní deník,daňové přiznání PO,výkaz příjmů a výdajů a výkaz o majetku a závazcích.
    To znamená, že bych jim měla dodělat rozvahu a výžkaz zisků a ztrát ve zkráceném rozsahu ?
    Je to tak správně ? Nemám zkušenosti s účtováním o.s.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2011 10:32

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Účtování o.s. = sdružení studentů pr
      Zcela určitě nevedou DE, ale jednoduché účetnictví
      O.s. je právnická osoba, nemůže vést DE podle § 7b, který spadá pod ZDP Část první, Daň z příjmů fyzických osob

      Podívejte se na § 38a zákona č. 563/1991 Sb.

      Jak byste chtěla z "jednoduchého účetnictví" udělat závěrku v (bývalém podvojném) účetnictví? Vždyť ji vlastně, podle toto, co jste vypsala, již mají

    • 30. 11. 2011 10:34

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Účtování o.s. = sdružení studentů pr
      Nemohlo se stát, že o.s. překročilo hranici 3.mil.Kč a potřebovalo předělat jednoduché účetnictví na účetnictví?

    • 30. 11. 2011 17:13

      BlankaKT (neregistrovaný) 90.179.181.---

      Re: Účtování o.s. = sdružení studentů pr
      Nepřekročilo a právě mi bylo divné,jak bych z jejich peněžního deníku vyčetla potřebné údaje....Děkuji za rady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).