Hlavní navigace

Příležitostná činnost § 10 ?

  • (neregistrovaný) 109.164.3.---

    30. 11. 2011 9:36

    OSVČ provozuje pohostinství jako vedlejší činnost (vede DE). Může úklid hospody vykonat jako ,, příležitostnou činnost,, do 20000,- dle §10 ZDP sousedka (důchodkyně) ?
    Hodně jsem si o tom početla , ale názory se liší. Tak nevím, ale stále si myslím , že pokud je příležitostná činnost vykonaná pro osobu povinnou k dani tak by měla být uzavřená DPP nebo DPČ. Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2011 10:26

      bobr2 (neregistrovaný) 213.211.34.---

      Re: Příležitostná činnost § 10 ?
      mám to stejně jako vy. kdyby tam uklidila 2-3x do roka je to příležitostná činnost,když tam bude ukízet pravidelně např.1x za týden je to soustavná činnost a mělo by být na DPP nebo DPČ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).