Hlavní navigace

Dodatečné DPFO prosím

  • (neregistrovaný)

    30. 11. 2011 14:33

    Dobrý den,
    pomozte mi prosím, zamotala jsem se do vyplnění dodatečného DPFO a nevím jak dál.
    Řádné DPFO:
    daň 1 365,-
    zaplacené zálohy 10 000,-
    přeplatek 8635,-.

    Dodatečné DPFO má vyjít tak, že mi bude FÚ ještě vracet 2 565.-.

    Prosím, co bude v 6. oddílu a co v 7 oddílu?

    Moc vám všem děkuji za pomoc, pořád mi to nějak nevychází.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2011 16:00

      HP (neregistrovaný)

      Re: Dodatečné DPFO prosím
      Podáváte málo informací. Jak jste přišla na tu částku 2565,-? Zaplacené zálohy jsou ze závislé činnosti? Daň po podání dodatečného bude kolik? Bez toho nelze poradit, co kam doplnit.

    • 30. 11. 2011 17:25

      Jaruška (neregistrovaný)

      Re: Dodatečné DPFO prosím
      Ta částka je vypočítaná z kontroly na FÚ, kdy nám ji za rok 2009 doměřili a za rok 2010 si máme podat dodatečné DPFO právě na tuhle částku. Závislá činnost tam nebyla, záloha byla zaplacená jako pravidelná pololetní záloha daně z příjmů.
      Po podání dodatečného DPFO nám FÚ vrátí 2 565,- Kč.
      Děkuji vám moc

    • 30. 11. 2011 18:09

      HP (neregistrovaný)

      Re: Dodatečné DPFO prosím
      Pokud to tedy chápu správně, FÚ provedl za 09 kontrolu, kde Vám vyloučil doklady, které patřily do roku 2010. A na základě tohoto doměřil 2565,- na dani. Vy si máte podat dodatečné, kde uplatníte doklady, které byly vyloučeny z 09 a uplatnit je v tomto přiznání. Ale i když toto uděláte a dostanete se na nulovou daň. povinnost, pak Vám stejně vyjde k vrácení 1365,- které jste zaplatila. Do "mínusu" můžete jít max. při uplatnění zvýhodnění na dítě, ale to se mi v tomto případě nezdá.
      Jinak 6.oddíl bude v ř. 78 1365,- v ř. 79 daň z ř. 74 (asi teda 0,-) a v ř. 80 rozdíl těchto řádků.

    • 1. 12. 2011 11:46

      HP (neregistrovaný)

      Re: Dodatečné DPFO prosím
      Do 7.oddílu bych nepsala nic, nemáte pro řádky žádnou náplň. Přeplatek Vám vyplývá z ř. 80.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).