Hlavní navigace

Zakázka na Slovensku

 • (neregistrovaný) 82.99.161.---

  5. 12. 2011 15:53

  prosím o trpělivost-dotaz je delší......
  Máme na Slovensku stavět nějaký obchodní dům.
  Zákazník je plátce daně na Slovensku.
  /Musím ještě uvést, že my jsme také registrovaní na Slovensku jako plátci/
  To znamená - my budeme práce fakturovat bez DPH pod naším českým DIČ - jde o nemovitost - a daň si vypořádá příjemce na Slovensku - udělá si samovyměření.

  Pokud by jsme si na Slovensku najali nějakou slovenskou subku-plátce SK - tak ta nám bude fakturovat včetně slov. daně-protože daň musí být z titulu nemovitosti odvedena na Slovensku - to v případě, že nám to vyúčtuje na naše české DIČ /nárok bychom uplatnili na Slovensku žádostí/
  a nebo
  protože máme SK nám fakturu vystaví po naším slovenským DIČ a my uděláme samovyměření a podáme přiznání na Slovensko - nulové /vlastně Slovál Slovákovi/
  Pokud by jsme si najali českou subku, která je českým plátcem tak nám bude fakturovat bez DPH na naše slovenské DIČ a my uděláme samovyměření a zase bude přiznání nulové-aby se ta subka nemusela registrovat k plátcovství na Slovensku.
  Moc díky za názory.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 12. 2011 18:14

   kf (neregistrovaný) 78.157.132.---

   Re: zakázka na Slovensku
   viz. §10 ZDPH
   Místem plnění při poskytnutí služby vztahující se k nemovitosti, včetně služby znalce, odhadce a realitní kanceláře, služby ubytovací, udělení práv na užívání nemovitosti a služby při přípravě a koordinaci stavebních prací, jako jsou zejména služby architekta a stavebního dozoru, je místo, kde se nemovitost nachází.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).