Hlavní navigace

DPH stavebnictí

 • (neregistrovaný) 90.179.171.---

  6. 12. 2011 12:37

  Řešíme, jakou sazbu DPH účtovat u prováděných stavebních prací na domě, který je v katastru nemovitostí určen jako objekt občanské vybavenosti. V tomto domě jsou v přízemí provozovny+ komory příslušící k bytům, v patře byty do 120m. Když přepočítáváme plochy, vychází nám, že je v tomto domě více jak polovina podlahových ploch určena pro bydlení. Je možné u tohoto domu účtovat všechny stavební práce se sníženou DPH? Především jde o to, zda je důležité, jak je dům registrován v katastru. Děkuji moc za názory a radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 12. 2011 13:46

   Jana V. (neregistrovaný) 193.179.131.---

   Re: DPH stavebnictí
   Pokud je to v katastru takto, tak bych uplatnila 10% jen na stavební práce, které byly provedené v částech určených pro bydlení. Na ostatní 20%.
   viz. zde
   (Pokud jsou stavební a montážní práce prováděny na jiné stavbě, než je rodinný nebo bytový dům, a část této stavby je určena pro bydlení, uplatní se snížená sazba daně ve výši 10 % jen u prací, které jsou poskytnuty výlučně pro část stavby určenou pro bydlení, tj. např. rekonstrukce bytu školníka ve školní budově, která není bytovým domem.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).