Hlavní navigace

Prodej nákladního automobilu

  • 88.146.211.---

    7. 12. 2011 9:54

    FO plátce DPH, vede DE, chce prodat nákladní automobil zařazený v OM. Auto bylo pořízeno v roce 1996. Prodat ho chce autobazaru, fakturace s DPH.
    1. Pokud ho vyřadí z OM pro soukromou potřebu a následně ho prodá autobazaru.
    A. Musí odvést DPH ?
    B. Zdaní ho podle § 10 ostatní příjmy ?

    2. Pokud ho nevyřadí z OM a prodá ho autobazaru s DPH.
    A. Může ho zdanit podle §10 ostatní příjmy nebo musí podle §7 ?

    Děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).