Hlavní navigace

Mateřská dovolená

  • (neregistrovaný) 94.112.4.---

    7. 12. 2011 10:47

    Dobrý den, na MD / 1 dítě / jsem nastoupila 27.7.2011,počítám správně,že na RD nastupuji 9.2.2012 ?jak je to nové s délkou volby RD-do kdy musím v práci oznámit délku RD?když si ji můžu v průběhu RD měnit?
    Moc děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 12. 2011 13:07

      atreus

      Re: Mateřská dovolená
      § 195 Mateřská dovolená
      (1) V souvislosti s porodem a péčí o narozené dítě přísluší zaměstnankyni mateřská dovolená po dobu 28 týdnů; porodila-li zároveň 2 nebo více dětí, přísluší jí mateřská dovolená po dobu 37 týdnů.
      Čili si to spočítejte
      Po skončení MD je vhodné požádat o čerpání dovolené za 2011 a 2012.

      § 196 Rodičovská dovolená
      K prohloubení péče o dítě je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnankyni a zaměstnanci na jejich žádost rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená se poskytuje matce dítěte po skončení mateřské dovolené a otci od narození dítěte, a to v rozsahu, o jaký požádají, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let.

      Nevím, zda v tomto není změna - ale platilo, že minimálně lze žádat na 1 měsíc.
      Čili můžete žádat postupně třeba po půl roce.

    • 7. 12. 2011 14:40

      vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

      Re: Mateřská dovolená
      pletete si rodičovský příspěvek a rodičovskou dovolenou. Od nového roku si můžete měnit délku a výši rodičovského příspěvku. O rodičovskou dovolenou můžete požádat nejdéle do 3 let věku dítěte

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).