Hlavní navigace

Daň z převodu nemovitosti ?

  • (neregistrovaný) 85.207.29.---

    7. 12. 2011 12:37

    Dobrý den,
    chtěla bych poprosit o radu.Naše společnost prodala k 31.10.2011 nemovitost. Daňové přiznání máme podat a zaplatit daň nejpozději do 31.1.2011. Když bychom zaplatili daň ještě v roce 2011 bude to daňově uznatelný náklad r.2011? nebo když zaplatíme daň až v lednu je to daň.uznatelný náklad r.2011 nebo roku 2012? Moc děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 12. 2011 14:44

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Daň z převodu nemovitosti ?
      V roce 2011 zaúčtujete předpis 538/345. Pokud nebudete mít uhrazeno do 31.12.2011, pak v DaP k dani z příjmů musíte vyloučit (zvýšíte základ daně). Jako položku snižující základ daně by bylo možno uplatnit až v roce zaplacení.
      Takže, pokud zaplatíte v 2011, bude se jednat o daňový náklad a nebudete provádět úpravu v DaP za rok 2011.

    • 7. 12. 2011 14:50

      katka32 (neregistrovaný) 85.207.29.---

      Re: Daň z převodu nemovitosti ?
      Omlouvám se, ale jen jestli jsem tomu porozuměla dobře, znamená to, že pokud zaplatíme až v lednu bude to v roce 2011 daňově neuznatelné a pak to můžu dát v roce 2012 jako daňově uznatelné?

    • 7. 12. 2011 19:25

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Daň z převodu nemovitosti ?
      Ano. Zaúčtujete předpis v r. 2011 538/345.
      Dle § 24 odst. 2 písm. ch) ZDP je daň z převodu nem. daňovým nákladem až v momentu zaplacení. Pokud redy nebude zaplacená v r. 2011, pak provedete úpravu základu daně (zvýšíte ZD) dle § 23 odst. 3 písm. a) bod 2.
      Pokud zaplatíte v r. 2012, pak opět provedete úpravu v DaP za rok 2012 (snížíte ZD) dle § 23 odst. 3 písm. b) bod 3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).