Hlavní navigace

Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

  • (neregistrovaný) 217.117.216.---

    8. 12. 2011 20:14

    Nemovitost byla vyňata z podnikání, do roka prodána. Jak je to s daní z příjmu? Někdo tvrdí, že základem daně je celá kupní cena - nevěřím :o)!!! Co všechno lze uplatnit na straně nákladů? Platí i v tomto případě podmínky osvobození od DzP jako při běžném prodeji nemovitosti?
    Děkuji za radu a přeji hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2011 7:50

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti
      Dobrý den,
      osvobozeno by to bylo po pěti letech od vyřazení. Příjem z prodeje tedy uvedete do příjmů dle § 10 a do výdajů si dáte nabývací cenu nemovitosti, výdaje spojené s jejím prodejem a uhrazenou daň z převodu nemovitosti.

    • 9. 12. 2011 9:01

      JS (neregistrovaný) 217.117.216.---

      Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti
      Děkuji Vám. V tomto případě tedy neplatí ty další podmínky pro osvobození? Myslím dvouletý pobyt a nebo použití výnosu na nové bydlení?

    • 9. 12. 2011 13:59

      Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

      Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti
      Přečtěte si § 4 a +b.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).