Hlavní navigace

Výpověď-co dál?

• (neregistrovaný) 88.146.249.---

10. 12. 2011 11:05

Dobrý den,potřebovala bych poradit s výpovědí.Jednou už jsem Vašich služeb využila,děkuji za to.Dne 25.6.2011 jsem ukončila RD a má zaměstnavatelka(nepodniká,zanikla organizace) mi poslala výpověď ke dni 30.11.2011(jeden list),která se mi ale nelíbí,myslím si,že ji považuji za neplatnou.Je tam mé jméno za svobodna,není v ní obsaženo ani místo výkonu práce,rodné číslo,důvod výpověďi...Nové místo mám,takže dluhy na so. a zdr.bych neměla mít,ale přesto,mám po ní požadovat výpověď zpětně ke dni 25.6.2011?Ani netuším,jestli má v úmyslu mi vydat zápočtový list,který potřebuji v zaměstnání.Pro zatím děkuji Vaňková M.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2011 11:14

pája

Re: Výpověď-co dál?
      a co jste dělaal od ukončení RD- 25.6.2011, byla jste v práci, nebo doma, nebo co? To je důležité. Ohledně platnosti či neplatnosti výpovědi- musel bych ji vidět. POkud máte možnost ji naskenovat, dejte mejl, já se Vám ozvu a zkusím něco vykoumat.

• 10. 12. 2011 11:29

Martina V. (neregistrovaný) 88.146.249.---

31.7. 2011 jsem nastoupila do nového zaměstnání,s tím,že ZL doložím.Musela jsem dlouho zaměstnavatelku uhánět,než konečně výpověď poslala.Výpověď vypadá asi takto.
      MÉ JMÉNO ZA SVOBODNA ADRESA ZAMĚSTNAV.
      MÁ ADRESA

N.JIČÍN DNE 30.112011

VĚC
      VÝPOVĚĎ
      K 30.11.2011 VÁM DÁVÁM VÝPOVĚĎ.
      PODPIS ZAMĚSTNAV.

• 10. 12. 2011 14:13

pája

pokud je tedy toto vše, co jste obdržela, tak dle § 50/4 ZP je výpově´d neplatná, tzn. že Váš PP u té dotyčné zam-ky trvá, doporučuji se obrátit na právníka u Vás, rozhodně je to velké pochybení a Vy byste z toho mohla ještě ledacos vyzískat. Váš PP nebyl ukončen zákonným způsobem po nástupu z RD, pokud jste ale chtěla nastoupit zpět a nebylo Vám to umožněno. To je na delší povídání, zejména zhodnocení všech prac.práv. dokumentů k Vašemu PP, takže zkuste právníka a uvidíte. Rozhodně máte šanci dotyčnou potahat za nohu.

• 10. 12. 2011 17:10

div (neregistrovaný) 78.102.38.---

Ovšem den po 3. narozeninách dítěte jste se hlásila do práce u původní zaměstnavatelky ?

• 12. 12. 2011 11:14

Martina V. (neregistrovaný) 88.146.249.---

Ano,to je vše,co mi poslala.Zjistila jsem si všechno možné,co jsou její povinnosti atd.Ráda bych to posunula dál,vím,že jsem v právu...zatím jsem to právníkem řešit nechtěla,ani žádného neznám.Ale asi je na čase.Hned 26.6.2011 jsem byla na místě,kde jsem pracovala,že se hlásím zpět.Už to má jiný provozovatel,ale upozornila jsem ji na to,že ji tam čekám.Byla jsem tam 26. 27.6.ale neukázala se.Jen se ohradila tím,že jsem ji tam měla čekat každý den,než se ukáže ona.Prý tam čekala a já tam nebyla další dny po 27.6.Děkuji za reakce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).