Hlavní navigace

10% DPH subdodávka-prokazování

  • (neregistrovaný) 89.24.150.---

    13. 12. 2011 17:13

    Pokud fakturuji se sníženou sazbou DPH provedené zednické práce na rodinném domku, ale jedná se pouze o subdodávku,tzn,fakturuji jinému zedníkovi, který pak vše fakturuje konečnému odběrateli, čím musím prokázat 10% sazbu DPH? Vždy si tisknu výpiz z KN daného RD a na fa si nechávám potvrdit od odběratele že se jedná o práce pro bytovou výstavbu. Co musím ještě doložit v tomto případě? Nějaké čestné prohlášení od 2 zedníka, že se skutečně jedná o subdodávku pro byt.výstavbu, nebo jak se postupuje?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 12. 2011 21:29

      Jana V. (neregistrovaný) 81.200.55.---

      Re: 10% DPH subdodávka-prokazování
      Ano nechte si od něho potvrdit (čestné prohlášení), že RD splňuje podmínky dle § 48 nebo §48a zákona o DPH.
      Také takové potvrzení vystavuji pro naše subdodavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).