Hlavní navigace

Kvalifikační dohoda

• (neregistrovaný) 78.80.82.---

15. 12. 2011 11:25

Se zaměstnancem (THP) byla uzavřena kvalifikační dohoda a tam se píše, že mu poskytneme pracovní volno s náhradou mzdy pro účast při vyučování, a 2 dny na přípravu a složení závěreční zkoušky . To tedy znamená, že by v docházce měl na ten den mít napsané, že je ve škole a já mu zaplatím 8 hod náhradu průměrem na dovolenou? Nebo v docházce sice označit, kdy byl ve škole,ale zaplatit, jako kdyby byl v práci, tedy ne náhradou? Co je, prosím, správně?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2011 11:42

VH

Re: Kvalifikační dohoda
      Jedná se o náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku, tedy nikoliv o mzdu. Nezdá se mi rozsah pracovního volna na vykonání zkoušky - píšete 2 dny a že se jedná o závěrečnou zkoušku. 2 dny se poskytují na vykonání každé zkoušky, na závěrečnou zkoušku se poskytuje buď 5 pracovních dnů, nebo 40 pracovních dnů, a to podle druhu studia. Jedná se o volno, které je jako minimální zaměstnanci zaručeno, méně poskytovat nelze (§ 232 ZP).

• 15. 12. 2011 12:00

jojo (neregistrovaný) 78.80.82.---

Re: Kvalifikační dohoda
      čtu ten § 232 a máte pravdu. Ale co teď s tím, když to v té dohodě máme jinak? Už podepsanou dohodu ve výše uvedeném znění mi předal vedoucí ať ji zaměstnanci založím do osobního spisu (jako kdyby to byl jen kus papíru). Nikdo se mnou ani s dotyčným pracovníkem už neřešil jak se to bude proplácet a jak se to má vykazovat. Máme mít třeba i potvrzení ze školy, že tam dotyčný opravdu studuje?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).