Hlavní navigace

Potvrzení příjmu pro ÚP

  • (neregistrovaný) 85.207.11.---

    15. 12. 2011 23:32

    Dobrý den,
    prosím o radu. Zaměstnanec má PP od 1.10.2011-23.12.2011, měl hodinovou sazbu 100 Kč/h.- tuto jsem použila i pro svátek. Za 10. a 11. měsíc dostal prémii 5000 Kč. Nyní přemýšlím, jaký příjem uvést 23.12. pro ÚP.
    Bere se průměrný čistý z rozhodného obd. – rozhodné období je 7-8-9/2011 – tam příjem nemá. Stanovuji tedy pravděpodobný výdělek – mohu spočítat hodinový průměr včetně té prémie (aby mu vyšel na ÚP lepší příjem) nebo musím pracovat jen s tou 100 Kč/hod. protože jsem ji již použila na svátek?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 12. 2011 0:21

      Jindra1 (neregistrovaný) 90.178.136.---

      Re: Potvrzení příjmu pro ÚP
      Spočítáte průměrný výdělek z října a listopadu, pravděpodobný není třeba, - viz zákoník práce:
      Pravděpodobný výdělek
      § 355
      (1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.

    • 16. 12. 2011 7:37

      katkaf (neregistrovaný) 195.39.65.---

      Re: Potvrzení příjmu pro ÚP
      ale rozhodné období je předchozí čtvrtletí takže 7,8,9. Tak nevím proč nepoužít pravděpodobný?

    • 16. 12. 2011 13:48

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Potvrzení příjmu pro ÚP
      Ano, použijete pravděpodobný, kde se nebudete bát spočítat ho z dosaženého výdělku v říjnu a liastopadu. Tak bude totiž nejpravděpodobnější a nepoškodíte tím zaměstnance, což jste ani v úmyslu neměla.Rovněž tak je možné u stanovení pravděpodobného výdělku přihlédnout nebo použít dosahovaný prům.výdělek porovnatelných zaměstnanců.

    • 16. 12. 2011 14:18

      Danaska (neregistrovaný) 85.207.11.---

      Re: Potvrzení příjmu pro ÚP
      Děkuji za odpověď, bála jsem se, zda pokud jsem již jako pravděpodobný použila tu částku 100,- Kč pro svátek v říjnu a listopadu, zda mohu pro UP použít i vyšší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).