Hlavní navigace

FVE na střeše - náklady?

  • (neregistrovaný) 90.177.74.---

    16. 12. 2011 11:25

    Mám klienta, který má na své střeše FVE a veškerou elektřinu prodává. Do nákladů si může dát odpisy a nějaké náklady souvisejícíl, ale procento si uplatnit nemůže, když nepodniká na základě ŽL ani zvláštního předpisu, že? Dań je normálně 15 %?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 12. 2011 17:55

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: FVE na střeše - náklady?
      Váš klient podniká na základě energetického zákona a licence od ERÚ tj. § 7/1/c a § 7/7/c ZDP tj. 40% nebo může uplatnit náklady. Při uplatňování nákladů pozor na § 30b ZDP.

      Sazba daně je podle § 16 ZDP tj. v současnosti 15%. Pro 2013 či 2014 je možné zvýšení.

      A nezapomenout na sociální a zdravotní daň.

      Pokud by přišel o práci tak nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti.

      Hezký víkend!

    • 16. 12. 2011 18:56

      puki (neregistrovaný) 95.80.208.---

      Re: FVE na střeše - náklady?
      Normalne poskytnout ZL a dat pravnikovi, Pozor JUDr.. Pilich je maniak a stejně tak lidi z obou stran jeho zaměření

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).