Hlavní navigace

Neplátce DPH prodej na Slovensko

  • (neregistrovaný) 85.132.158.---

    17. 12. 2011 14:33

    Dobrý den. Nejsem plátce DPH a jeden svůj výrobek v hodnotě 400kč jsem prodala na Slovensko soukromé osobě. Vyfakturovala jsem a DPH jsem nevyčíslila, protože nejsem plátce ani já ani příjemce zboží. Je to správně? Kdy se musím stát plátcem DPH v případě vývozu? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2011 12:51

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Neplátce DPH prodej na Slovensko
      Pokud se vám jedná o registraci v ČR, pak až překročíte obrat 1 mil. Kč za 12 měsíců po sobě jdoucích - viz. § 6 ZDPH.
      Pokud se vám jedná o registraci v jednotlivých členských státech v EU, pak pro jednotlivé státy jsou limity odlišné - viz. § 18 ZDPH.
      Informativní přehled registračních limitů pro potřeby § 18 pro zasílání zboží najdete v Pokynech pro vyplnění DaP k DPH.

    • 18. 12. 2011 19:24

      chomina (neregistrovaný) 79.127.130.---

      Re: Neplátce DPH prodej na Slovensko
      Mám obrat do 100.000,-kč ročně. Pokud prodám něco soukromé osobě na Slovensko nebo do jiných států EU a nejsem plátce (příjemce zboží samozřejmě také ne, když je soukromá osoba), musím se jím tedy stát? A musím se jím stát i v té zemi do které prodávám?
      Děkuji moc za odpověď.

    • 19. 12. 2011 9:24

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Neplátce DPH prodej na Slovensko
      Nemusíte. Pokud máte obrat celkem 100.000,- Kč, tak se plátcem ze zákona nestanete ani v ČR a ani na Slovensku.

    • 19. 12. 2011 11:18

      chomina (neregistrovaný) 79.127.130.---

      Re: Neplátce DPH prodej na Slovensko
      Děkuji, mám jen přivýdělek, takže větší obrat nikdy mít nebudu:))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).