Hlavní navigace

Zahraniční služby prosím zkušené účetné

  • (neregistrovaný) 84.42.141.---

    19. 12. 2011 11:35

    Faktura přijatá na služby, které proběhnou až v únoru 2012. Na faktuře datum 29.9.2011. Úhrada faktury v prosinci 2011. Prosím postupuji správně ? Dám do přiznání k DPH v prosinci podle úhrady ?
    Samozřejmě potom asi na účet 381.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 12. 2011 12:13

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: zahraniční služby prosím zkušené úče
      povinnost přiznat daň při poskytnutí služby s místěm plnění v tuzemsku osobou registrovanou v JČS vzniká ke dni uskutečnění zdanitelného plnění nebo v případě úplaty, k poslednímu dni měsíce,
      ve kterém byla úplata poskytnuta a to k tomu dni, který nastal dříve.
      opravuji, dala bych do přiznání prosinec

    • 19. 12. 2011 12:18

      Olsa (neregistrovaný) 84.42.141.---

      Re: zahraniční služby prosím zkušené úče
      Ještě pro vysvětlení den usketečnění zdanitelného plnění je uskutečnění služby ? Děkuji

    • 19. 12. 2011 12:45

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: zahraniční služby prosím zkušené úče
      ano , § 24/2 -zdanitelné plnění se považuje za uskutečněné dnem poskytnutí služby

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).