Hlavní navigace

Opravná položka-jak dlouho může zůstat?

  • (neregistrovaný) 94.112.251.---

    20. 12. 2011 13:26

    Dobrý den,
    procházela jsem diskuzi, bohužel jsem se ne zcela dopátrala, proto prosím o radu jak dlouho můžu mít v evidenci opravnou položku k pohledávkám?
    Jedná se o dvě drobné pohledávky do 30tis., § 8c, kde si klient není jistý zda bude fakturka zaplacena nebo ne...
    Splatnost faktur byla v r.2008, opr.položku jsem vytvořila v roce 2010...(558/391-daňově)...kdy nejpozději musím opr.položku zrušit a pohledávku odepsat?daňově? a pak vést v podrozvahové evidenci?...
    moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 12. 2011 15:17

      rr (neregistrovaný) 83.208.225.---

      Re: opravná položka-jak dlouho může zůst
      >Dobrý den,
      >procházela jsem diskuzi, bohužel jsem se ne zcela
      >dopátrala, proto prosím o radu jak dlouho můžu mít v
      >evidenci opravnou položku k pohledávkám?
      >Jedná se o dvě drobné pohledávky do 30tis., § 8c, kde
      >si klient není jistý zda bude fakturka zaplacena nebo
      >ne...
      >Splatnost faktur byla v r.2008, opr.položku jsem
      >vytvořila v roce 2010...(558/391-daňově)...kdy nejpozději
      >musím opr.položku zrušit a pohledávku odepsat?

      Ke dni promlčení pohledávky (OP se tvoří jen k nepromlčeným pohl.)


      daňově?

      Ano, daňově do výše vytvořené OP


      a
      >pak vést v podrozvahové evidenci?...
      >moc děkuji


      Ano, v podrozvaze nebo jiné evidenci (např. excelová tabulka)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).