Hlavní navigace

Z výdajů na % - co se soc/zdrav poj.?

  • (neregistrovaný) 80.87.176.---

    24. 12. 2011 7:54

    Poplatník bude v roce 2011 přecházet z prokazovaných výdajů na procentní. Podle § 23, odst. 8 ZDzPř. podá dodatečné přiznání za rok 2010 (základ daně bude vyšší)

    Co ale se sociálním a zdravotním pojištěním? Je potřeba podávat dodatečné hlášení i tam?

    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 12. 2011 11:13

      aanita (neregistrovaný) 90.180.216.---

      Re: Z výdajů na % - co se soc/zdrav poj.
      Myslím, že by měl podat dodatečné a pojištění doplatit.

    • 26. 12. 2011 11:37

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Z výdajů na % - co se soc/zdrav poj.
      Není to zcela přesná odpověď. Záleží na tom, zda tazatel vedl účetnictví nebo DE. Dále je to rozdílné u sociálního a u zdravotního pojištění.

      Podívejte se na tyto články:

      http://www.vzp.cz/platci/povinnosti-platcu-pojisteni/metodika/osvc/osvc-stanoveni-vymerovaciho-zakladu-u-osvc-pri-zmene-zpusobu-uplatnovani-vydaju-prechod-na-pausalni-vydaje

      http://www.podnikatel.cz/clanky/pausaly-a-odvod-socialniho-a-zdravotniho-pojisteni/

    • 26. 12. 2011 13:05

      Mirek__ (neregistrovaný) 80.87.176.---

      Re: Z výdajů na % - co se soc/zdrav poj.
      Děkuji moc!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).