Hlavní navigace

Insolvence

• (neregistrovaný) 85.70.193.---

25. 12. 2011 13:12

dobrý den, prosím tímto o vaši pomoc. Pročítala jsem tady diskusi k insolvenci, ale stejně se v tom bohužel nevyznám. Dnes jsem dostala vyhlášku od insolvenčního soudu, že bylo zahájeno insolvenční řízení proti zaměstnanci. Mám zastavit veškeré exekuce, které mu byli doteď sráženy a vyplácet mu celou mzdu? nebo začít srážet jako přednostní pohledávku a deponovat pro insolvenci ?
    předem moc děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 12. 2011 18:53

... (neregistrovaný) 94.138.99.---

Re: insolvence
      Zákon hovoří tak, že od zahájení insolvence do rozhodnutí o úpadku disponuje majetkovou podstatou (tj. i mzdou, celou mzdou) v rozsahu daném §111 IZ zam-ec. Exekuce lze v ins. řízení nařídit, ale nelze je provést. Sražení a deponování tedy košer není, i když za provedením exekuce si lze představit nejen provedení srážky, ale i odvedení srážky věřiteli. Pokud přesto hodláte srážky provádět a deponovat, pravděpodobně je zam-ci stejně vyplatíte, výjimečně ins. správci, záleží na způsobu řešení úpadku.

• 25. 12. 2011 21:19

janina38 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Re: insolvence
      >>dobrý den, prosím tímto o vaši pomoc. Pročítala jsem
      >>tady diskusi k insolvenci, ale stejně se v tom
      >>bohužel
      >>nevyznám. Dnes jsem dostala vyhlášku od insolvenčního
      >>soudu, že bylo zahájeno insolvenční řízení proti
      >>zaměstnanci. Mám zastavit veškeré exekuce, které mu
      >>byli
      >>doteď sráženy a vyplácet mu celou mzdu? nebo začít
      >>srážet jako přednostní pohledávku a deponovat pro
      >>insolvenci ?
      >>předem moc děkuji za odpověď
      >
      >>Mám taky takový případ, a bylo mi řečeno, že mám vše pozastavit, protože nejdříve se musí všichni domluvit těm co dluží atd., ale já si zavolala exekutorovi a pořešíme to spolu, takže uvdím co navrhne, ale ještě zkusím právníka...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).