Hlavní navigace

Prodej bytu

  • (neregistrovaný) 85.71.196.---

    27. 12. 2011 11:29

    Dobrý den,
    máme po rodičích byt, který měli v osobním vlastnictví. Tento je nabídnutý k prodeji. Musíme po prodání odvádět nějaké peníze státu?
    Pokud ano, tak kolik procent a jakým způsobem se to provádí?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 12. 2011 12:48

      bloncka (neregistrovaný) 90.180.27.---

      Re: Prodej bytu
      daň z převodu nemovitosti ve výši 3% buď z odhadní ceny anebo kupní ceny, podle toho, která je vyšší, pokud se na tento prodej nevztahuje osvobození dle § 19 a 20. Odhad a kupní smlouva se přikládají jako příloha k podávanému daň. přiznání, to je potřeba podat místnš příslušému FÚ do konce třetího měsíce po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva na KÚ atd (§21 zákona 357/1992)....vše potřebné najdete v Pokynech, které si můžete stáhnout spolu s daň.přiznáním na stránkách MF.

    • 29. 12. 2011 8:40

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Prodej bytu
      Také možná prodej podléhá dani z příjmů fyzických osob (záleží, jakým způsobem jste po rodičích byt nabyli a případně jak dlouho rodiče vlastnili...)

    • 29. 12. 2011 13:00

      Madlenka (neregistrovaný) 85.71.196.---

      Re: Prodej bytu
      Nabytí je po úmrtí obou rodičů, tedy dědictví po nich. V bytě bydleli od oku 1962 a v roce 2001 byl koupen do osobního vlastnictví.

    • 30. 12. 2011 8:31

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Prodej bytu
      V tom případě je od daně z příjmů FO osvobozeno a platíte pouze daň z převodu nemovitosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).