Hlavní navigace

Faktura a podpis

  • (neregistrovaný) 77.78.117.---

    28. 12. 2011 10:27

    Jaký je podle zákona vlastně platný postup?
    Někdo posílá faktury v originále s originálním podpisem, někdo mailem jen naskenované z originálu, někdo mailem s razítkem a podpisem v JPG vloženým do faktury, někdo mailem bez razítka a podpisu. Originální podpis v poslední době vyžaduje v praxi cca 20% firem. Ale nevím, jestli jsou faktury bez podpisu v pořádku, nebo, jestli by mi je kontrola z FÚ vyřadila. Kde najdu oporu v zákoně? Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 12. 2011 11:00

      Vlad

      Re: Faktura a podpis
      V zákoně najdete negativní oporu. Tj. nikde není napsáno, že "faktura" musí obsahovat podpis nebo razítko. V ZDPH jsou náležitosti daňového dokladu v §28 (a podpis ani razítko tam nejsou). Vaše obavy, že by kontrola vyřadila doklady bez razítka či podpisu, jsou tedy liché.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).